Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wojtekdu

Strony: [1]
1
Sprzęt / Opony rzecz ważna
« dnia: Grudzień 20, 2018, 01:49:58 pm  »
Właśnie na koniec sezonu wymieniłem moje opony. Z tyłu miałem napędową MTB, potężną, z grubymi klockami, z przodu MTB kierunkową. Po piachu sprawowały się rewelacyjnie, ale z uwagi na to, że coraz częściej więcej jeżdżę po drogach szutrowych i asfaltowych, generalnie utwardzonych to sprawiały duży opór. W tej chwili założyłem Opona KENDA- 26x1,50 --- 40-559 na przód i tył.

Pierwsza trasa 42 km po utwardzonych drogach odczucie pozytywne, ale cienkie semisliki więcej drgań przenoszą na ramiona i to jest ich minus.

2
Z trasy / Z Częstochowy przez park do Częstochowy
« dnia: Październik 17, 2018, 09:13:53 am  »
Być może jeden z użytkowników forum zamieści swój wpis, który przesłał mi na PW dotyczący trasy rowerowej z Częstochowy przez park do Częstochowy. Takie kółeczko. Jego trasa ma 80km i jest super, jednak myślę, że dla niektórych ten dystans po drogach terenowych jest zbyt długi dlatego pozwalam sobie zamieścić swoją propozycję. Moja trasa to 59km, a to jest do zaakceptowania dla większości osób poruszających się na rowerach turystycznie. Rozwiązań tego tematu jest przynajmniej kilka. To jest jedna z propozycji. Najkrótszą trasą jest trasa opisana na mojej stronie z Częstochowy przez Blachownię, Cisie, Herby, Lisów, Puszczew, Łojki do Częstochowy.

Oto moja propozycja.3
Ważne / Odp: Nowe ścieżki rowerowe na terenie parku
« dnia: Wrzesień 24, 2018, 03:01:15 pm  »
Jadąc dzisiaj samochodem do Lublińca przyjrzałem się odcinkowi zrobionej rowerówki na odcinku Kochanowice-Jawornica. Jeśli ona pozostanie w takiej postaci to niedługo będzie cała zasypana ziemią ze zwałów pozostawionych po obu stronach. Wystarczy trochę deszczu i ziemia zostanie pięknie naniesiona na nowy asfalt.

4
Mapy i oprogramowanie / ENDOMONDO - i jego wykorzystanie
« dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:25:21 pm  »
Drugią aplikacją jakiej używam podczas moich wycieczek jest Endomondo. Do pobrania z Appstore, Sklep Play i do uruchomienia w przeglądarce na stacjonarnym komputerze. Używam jej głównie do rejestracji śladów  przejechanych, zgrania ich w postaci plików gpx i zamieszczenia na stronie internetowej. Próbowałem wyznaczać trasy na niej, ale jest to bardzo nie wygodne i mapy googla są mimo wszystko zbyt mało dokładne. Brak zaznaczonych duktów leśnych (tylko bardzo duże) i wszystkich cieków wodnych. Gdyby ktoś się bardzo upierał można plik z zaprojektowaną trasą z KaMap podczytąć do Endomondo. Endomondo daje nam również podgląd do statystyk przejechanej trasy, prędkości w danej chwili, wysokości terenu. Bardzo przydatna aplikacja. Poniżej zamieszczam zrzuty ekranowe z aplikacji komputerowej.

Statystyki przejechanej trasy.

Pełny ekran z kompletem informacji.

Fragment zarejestrowanej trasy.

5
Dyskusja ogólna / Witam !!!
« dnia: Wrzesień 20, 2018, 03:26:40 pm  »
Witam wszystkich na moim nowym forum podpiętym do autorskiej strony Rowerem po lasach nad górną Liswartą. Mam nadzieję, że w ten sposób będę w stanie w jeszcze w większym stopniu pomóc w razie jakiś problemów czy zapytań dotyczących wycieczek po Parku krajobrazowym Lasy Nad Górną Liswartą. Z czasem mam nadzieję to forum się rozrośnie i będzie dla mnie wskazówką w jakim kierunku podążać z rozbudową mojej strony.
Na początek utworzę kilka wątków, o które pytaliście w telefonach do mnie. Przez forum będę w stanie szybciej pomóc, a zamieszczone informacje pozostaną do wykorzystania przez innych pytających.
Na razie serdecznie pozdrawiam wszystkich i zachęcam do dyskusji na forum.
Pozdrawiam Wojtek :D

Strony: [1]