Kamap i jego praktyczne wykorzystanie

  • 0 replies
  • 139 views

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Admin

  • *****
  • 4
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Kamap i jego praktyczne wykorzystanie
« dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:52:03 pm »
Od trzech lat wykorzystuję oprogramowanie KaMap do nawigacji po lasach w parku. Spisuje się doskonale zwłaszcza z mapą Lasy nad Górną Liswartą Galileos w skali 1:50 000 rok wydania 2009. Skala zupełnie wystarczająca. Cena mapy z oprogramowaniem to 18 zł. Można ją zakupić bezpośrednio ze strony http://www.kamap.pl/mapy Po zakupie numeru seryjnego mapy można zarejestrować mapę na dwóch różnych komputerach stacjonarnych i dwóch różnych urządzeniach mobilnych.Mapa zwiera główne dukty i cieki leśne, szlaki turystyczne i rowerowe. Mój sposób na przygotowanie trasy jest następujący:
1. Na komputerze stacjonarnym ze względu na wielkość ekranu rysuję sobie trasę w oprogramowaniu KaMap.
2. Następnie ręcznie kopiuję zapisany plik z trasą na urządzenie mobilne ( w moim przypadku smartfon z androidem)
3. Wyruszając uruchamiam aplikację KaMap na smartfonie, wczytuję zapisany plik z trasą i smartfona używam jak inteligentnego mapnika.
Brak tu jest nawigacji głosowej (i dobrze) natomiast nasza pozycja wskazywana jest przez strzałkę wskazującą gdzie się w danej chwili znajdujemy i w jakim kierunku podążamy. Jeśli jest włączona odpowiednia opcja, program sygnałem dźwiękowym ostrzega nas o zjechaniu z wyznaczonej trasy. Poniżej przedstawiam przykładowy ekran programu z komputera stacjonarnego i z rzut ekranu ze smartfona.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 11:36:11 am wysłana przez wojtekdu »